Aktuality

27. apríla 2020

Ponuka krémových medov

Veľa z Vás sa pýta čo je to ten pastovaný – krémový med 😀
V našom Včelárstve ich pre Vás ponúkame a to hneď niekoľko druhov, prinášame prehľad 😀🐝

Krémový med je vyrobený jedinečnou technológiou, využitím prirodzenej vlastnosti včelieho medu – kryštalizácie. Med vďaka zomletiu kryštálov zostáva v krémovej konzistencii so všetkými biologicky aktívnymi látkami, ktoré prirodzene obsahuje.
Nezohrievaný a nefiltrovaný

🐝KVETOVÝ MED🐝
Obsahuje viacero poľných, lúčnych a ovocných nektárov. Je veľmi dobre stráviteľný. Stimuluje tvorbu krviniek, pomáha pri problémoch s tlakom. Je dobrý aj pred spaním, upokojuje a navodzuje lepší pocit. Obsahuje vitamíny B a C, vápnik, horčík, zinok, železo, meď. Je to skutočné zlato na poli prírodných produktov, zlatá nie je len jeho farba.

🐝POHÁNKOVÝ MED🐝
má jedinečnú chuť a nezameniteľne silné aróma. Červenkastú farbu mu dodáva vysoký obsah železa. Odporúča sa preto zahrnúť do výživy ľudí s hypotenziou, anémiou a inými ochoreniami obehového systému i tehotným ženám s nízkou hladinou hemoglobínu.Tento med je vyhľadávaný hlavne pre obsah horčíka a RUTÍNU.
Pohánkový med prispieva k udržiavaniu hladiny cukru v krvi u diabetikov, pomáha spomaliť starnutie, znížuje hladinu cholesterolu v krvi. Prínosom medu z pohanky je to, že podporuje hojenia v tele, podporuje imunitnú funkciu tela a je to dobrý zdroj antioxidantov.
Odporúča sa aj pri diétach a v kombinácii s mliekom večer pred spaním, ako prostriedok proti nespavosti.

🐝REPKOVÝ MED🐝
Nosia ho včely ako jeden z prvých medov v sezóne.
Je ľahko stráviteľný vďaka vyššiemu obsahu jednoduchých cukrov – glukózy a fruktózy. Chuť a aróma tohto medu je veľmi jemná a lahodná. Pôsobí upokojujúco a uvoľňuje napätie. Je vhodný na dýchacie problémy. Obsahuje alkaloid – bazicin, ktorý má protirakovinové účinky. Odporúčaný je hlavne na problémy s hrdlom a chrípku. Posilňuje funkciu srdcového svalu a viaže na seba voľné radikály v organizme, ktoré spôsobujú starnutie.

🐝LIPOVÝ MED🐝
nektár z kvetov lipy, najmä z oblastí ramien riek Dunaja a Moravy. Lipa je sama o sebe poriadne aromatickým kvetom a to isté platí aj o mede z lipy.
Med obsahuje vysokú enzymatickú aktivitou. Je ľahko stráviteľný. Pôsobí proti nachladnutiu v horšom počasí, horúčkam, má protizápalový účinok, pôsobí pri liečbe akútnych aj chronických zápaloch horných dýchacích ciest, prieduškovej astme, zápaloch krku, nosných dutín, priedušiek, pri angíne, podporuje vykašliavanie a potenie

🐝MEDOVICOVÝ MED🐝
obsahuje medovicu jedlí a smrekov z ekologicky najčistejších oblastí východného Slovenska. Je to med, ktorý nepochádza z nektáru kvetov ako ostatné medy. Vytvárajú ho včely zo sladkej šťavy, ktorú produkujú vošky. Antibakteriálna aktivita medovicového medu je veľmi vysoká. Obsahuje veľmi veľké množstvo minerálov a stopových prvkov. Často býva doporučovaný pri ochoreniach dýchacích ciest a ľadvín.
Medovicové medy obsahujú najmenšie množstvo peľu alebo ho neobsahujú vôbec. Preto sa odporúčajú alergikom, astmatikom a ľuďom, ktorí majú problémy s užívaním medu
Za tento krémový medovicový med sme získali Striebornú medailu na medzinárodnej výstave v Slovinsku za rok 2012